ایرانی بورس،هادی درخشان

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.

استراتژی هادی درخشان

جلسه هفتم:

در این جلسه با بحث بسیار مهم خط روندهای داخلی آشنا خواهید شد و با استفاده از این روندها می توانید رفتارهای حرکتی بازار را بهتر تشخیص دهید

فهرست مطالب

کارگزاری آلپاری

هر ایرانی که در بازار فارکس فعال باشد بی‌شک نام کارگزاری آلپاری را شنیده است، ‌این کارگزاری از قدیمی‌ترین و خوش نام‌ترین کارگزاری‌های ایرانی می‌باشد و با توجه به خدمات عالی از جمله واریز و برداشت ریالی کار را برای کاربران ایرانی آسان کرده است
به همین دلیل پیشنهاد اول ما کارگزاری آلپاری می‌باشد

کارگزاری اپوفایننس

کاربران ایرانی نام کارگزاری اوپوفایننس را با نام کپی ترید می‌شناسند، کارگزاری که در سیستم کپی تریدینگ حرف اول را در بین کارگزاری‌های ایرانی می‌زند و شما با عضویت در آن می‌توانید از بخش سوشال ترید یا همان کپی ترید بهرمند شوید.

خط روند داخلی:

روندهای بزرگ از به هم پیوستن روندهای کوچک ساخته می شوند منظور از روندها همان روندهایی است که تا امروز در خصوصش صحبت کرده ایم.

روندهای کوچک درتایم یک دقیقه به هم وصل می شوند و روندهای بزرگتری را در تایم فریم مثلا ۵ دقیقه یا ۱۵ دقیقه را می سازند،مجدد روندهای ۵ دقیقه با ۱۵ دقیقه با اتصال به هم موجع به ساخت روندهای بزرگتی مثل روند ۱ ساعته یا ۴ ساعته می شوند و این فرایند ادامه دارد تا ساخته شدن روند ماهانه.

به طور مثال در شکل زیر خط های روند آبی رنگ روندهای کوچک را نشان می دهد و خط قرمز روند بزرگ را نشان می دهد:

روند داخلی

همان طور که در شکل مشاهده می کنید روندهای آبی به هم وصل شده اند و روند قرمز را ساخته اند

روندهای داخلی چه کمکی به ما می کنند؟

به تصویر بالا برگردید،مشاهده می کنید که روند قرمز یک حرکت افزایشی قوی در بازار بوده که اگر ما می توانستیم این روند را تشخیص دهیم و پیدا کنیم می توانستیم سود عالی از بازار کسب کنیم.

روندهای داخلی به ما کمک می کنند که در مسیر افزایش قیمت قرار گیریم یا حتی می توانیم در میانه مسیر و دقیقا در نقطه اصلاحی (نقطه ۲) وارد بازار شویم و از موج افزایشی ۳ استفاده کنیم.

یا در انتهای موج ۳ با استفاده از روند داخلی می توانیم تشخیص دهیم که آیا روند موج ۳ ما به پایان می رسد یا همچنان به بالا حرکت می کند.

توجه: خط روندهای کاهشی مانند خط روندهای افزایشی می باشند و خصوصیت های این دو روند هیچ تفاوتی با هم ندارند

چطور روند داخلی پیدا کنیم:

همان طور که بالاتر عرض کردیم خط روندهای داخلی چندین کاربرد دارد 

به طور مثال اگر می خواید از روند موج ۳ افزایشی یا کاهشی استفاده کنید باید روند داخلی موج ۲ را پیدا کنید

اکنون فرض کنید که بازار با روندی مثل تصویر زیر به سمت بالا حرکت کرده است (روند ۱) 

روند داخلی موج ۱

وقتی بازار روندی داشته باشید چه افزایشی چه کاهشی تمایل دارد که برگردد به سمت خط روندش و یا خط روندش را بکشند،ما در چنین شرایط می توانیم از فرصت معاملاتی sell استفاده کنیم و به مرور که بازار به سمت پایین حرکت می کنند و خط روند را می شکند ما شاهد ساخته شدن روندی دیگر اما به صورت نزولی هستیم

باز از خودمان سوال می کنیم که وقتی روندی نزولی داریم باید چه کار کنیم ؟ بله جواب مشخص است باید از موقعیت buy استفاده کنید چرا که بازار تمایل دارد به سمت بالا حرکت کند و بالا برود.

اکنون دقت کنید اگر بازار مطابق خواست ما به سمت بالا برود دید کلی به چه صورت خواهد شد؟

آیا از کنار هم قرارگرفتن موج ۱ و ۲ و حرکت افزایشی جدید(موج۳) روند بزرگی سواخته خواهد شد یا خیر ؟

روند داخلی

جواب بله است و بی شک از کنار هم قرار گرفتن موج ۱ و ۲ موجی بزرگ مثل موج ۳ شاخته خواهد شد و ما می توانیم از هر ۳ موج بازار استفاده کنیم و حتی در طول مسیر یک روند بزرگ قرار گیریم و از این موقعیت جذاب استفاد کنیم.

خط روند هادی درخشان

پس ما با تکنیک خط روندها توانستیم در موقعیت های مختلف قرار گیریم.

یا به طور مثال در شکل بالا مشاهده می کنید که علاوه بر روندهای آبی و روندهای داخلی ما روند بزرگ دیگری هم در بازار داریم که از کنار هم قرارگرفتن روند ۱و۲و۳ ساخته شده است.

اکنون ببینیم روندهای داخلی چه کمکی به ما می کنند برای تشخیص موج ۳ بازار:

زمانی که ۳ موج مطابق تصویر زیر در کنار هم قرار می گیرند روندی می سازند که تایم ذاتیش در تایم فریمی بالاتر است و یک روند افزایشی یا کاهشی کامل است (روند قرمز)

همان طور که می دانید روندها تمایل دارند به سمت خط روندهاشون حرکت کنند پس اگر ما روند قرمزی داشته باشیم مطابق شکل که در دلش روند داخلی باشد این دو روند به ما می گویند که شکل بازار به گونه ای است که می تواند با قدرت بیشتری به پایین حرکت کند و وجود دو روند افزایشی تاییده قوی تری برای ماست تا بتوانیم از موقعیت sell استفاده کنیم.

خط روند داخلی

اکنون می توانید از این تکنیک به خوبی استفاده کنید و ما در جلسه های بعد بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد

حتما موارد گفته شده تمرین کنید و با دقت روندهای بازار و روندهای داخلی را دنبال کنید.